×

Pierwsza randka - poznaj błędy jakich należy unikać

pierwsza randka

Często, przeglądając różne strony i fora w internecie, można natknąć się na odwieczny problem który dotyczy szczególnie mężczyzn... o czym rozmawiać z nowo poznaną osobą na pierwszym spotkaniu? Jakich tematów unikać by nie spalić spotkania i jak to wszystko poprowadzić by pierwsza randka była udana?

Wśród społeczności istnieje przekonanie że trzeba znaleźć jakiś wspólny temat żeby rozmowa była wciągająca. Czy oby na pewno?? Praktyka pokazuje że pierwsza randka to dobra okazja do porozmawiania na praktycznie każdy temat który nam wpadnie do głowy, ale najważniejsze z tego wszystkiego jest sposób w jaki rozmawiamy i obserwowanie reakcji naszego rozmówcy. Jeśli pracujesz w markecie, w biurze, jesteś dziennikarzem czy prowadzisz własną firmę, naturalne jest że wspomnisz o tym. Możesz podać nawet kilka faktów z Twojej branży jaką się zajmujesz, ale koniecznie badaj reakcję osoby z którą rozmawiasz, czy jest tym zainteresowana. Jeśli jest zainteresowana i słucha z zaciekawieniem co do niej mówisz, wypytuje o szczegóły, to możesz poprowadzić temat trochę dalej. Jeśli natomiast widzisz że Twój rozmówca tylko słucha z grzeczności, nie daje oznak zainteresowania, wygląda na znudzonego i nerwowo spogląda na zegarek lub telefon, to jest to oznaka że najlepiej zmienić temat rozmowy na jakiś bardziej interesujący. Aby pierwsza randka była udana, powinieneś szczególnie unikać drażliwych tematów jak religia, polityka, choroby, problemy, finanse… Staraj się nie narzekać,  nie użalać nad sobą lub wykłócać kto ma racje, bo w takim przypadku będzie to najprawdopodobniej ostatnie spotkanie z daną osoba, a na tym chyba Ci nie zależy. Ogromnym błędem jest tez obgadywanie lub krytykowanie innych, takie zachowanie na pewno nie podniesie Twojej atrakcyjności, wręcz przeciwnie… pokazuje jaką jesteś osobą i niesie ryzyko że skoro byłeś w stanie obgadać inne osoby, to pewnie zrobisz to ponownie w przyszłości, ale tym razem w stosunku do Twojego rozmówcy.

Równie częstym błędem podczas rozmowy jest próba dopasowania się do swojego rozmówcy i zgadzanie się z nim za wszelką cenę. Mężczyźni próbują się przypodobać kobiecie by bardziej ich polubiła, i nawet im się to udaje, ale nie ma to przełożenia na atrakcyjność w oczach kobiety. Jeśli się z kimś nie zgadzasz w kulturalny sposób, powstaje pole do dyskusji i wymiana poglądów, a dzięki temu rozmowa zaczyna być interesująca, a pierwsza randka ma szansę przerodzić się w dłuższą relację.