×

5 NAJCZĘSTSZYCH Błędów w Relacjach Damsko-Męskich

błędy w relacjach damsko - męskich

W tym artykule postaram się przedstawić najczęstsze błędy jakie przydażają się nowo poznającym się osobom. Przeczytaj te rady uważnie, być może dzięki nim stworzysz udaną i szczęsliwą relacje, w której zawsze chciałeś/chciałaś być.

Wyznanie miłości

Jednym z najczęstszych błędów jakie możesz popełnić w relacji damsko męskiej to wyznanie miłości osobie z którą nie jesteś w związku... Jeśli wypowiesz takie słowa zbyt wcześnie, na 95% wystraszysz Twoją wybrankę serca i pozostaniesz ze złamanym sercem. To zbyt duże wyznanie na początku relacji, prawdopodobnie będzie początkiem zniszczenia równowagi uczuć i pociągnie za sobą fatalne skutki. Dajcie sobie czas by lepiej się poznać. Oczywiście jeśli jesteś z kimś w związku to wyznanie miłości to oczywista sprawa, ale zaczekaj z tym do czasu aż się lepiej poznacie i będziesz miał 100% pewności że druga osoba czuje to samo.  

Okazywanie zbyt dużego zainteresowania

Kolejnym błędem w relacjach damsko męskich jest okazywanie zbyt dużego zainteresowania na początku relacji które robimy poprzez częste dzwonienie i pisanie do drugiej osoby, ciągłe proponowanie spotkań, czy kupowanie prezentów. Jeżeli takie inicjatywy będą cały czas wychodziły z Twojej strony to będziesz pokazywał drugiej osobie że bardzo Ci na niej zależy.. Oczywiście, powinieneś okazywać uczucie ze swojej strony drugiej osobie, ale na dłuższą metę nie może być ono większe niż to zainteresowanie które sam otrzymujesz. Zatem jeśli to Ty ciągle piszesz i wydzwaniasz do drugiej osoby, proponujesz spotkania,  to przestań to robić i poczekaj na inicjatywę z drugiej strony... nawet jeśli miałoby to oznaczać kilka dni ciszy. O kupowaniu prezentów czy kwiatów, całkowicie zapomnij, przynajmniej do czasu póki nie zostaniecie parą.

Zbyt duże okazywanie zazdrości

Zazdrość to jeden z największych dewastatorów Twojej relacji damsko męskiej. Nawet jeśli masz podstawy do tego by być zazdrosny to robienie awantur, ciągłe kontrolowanie drugiej osoby, czy nawet zabranianie czegokolwiek, tak naprawdę będą działały przeciw Tobie. Takie zachowania spowodują że Twój partner będzie zatajał pewne rzeczy żeby uniknąć powodu do kłótni. Poza tym taka sytuacja jeszcze bardziej zwiększy ryzyko zdrady. I tak nie jesteś w stanie upilnować całkowicie swojego partnera, a oprócz tego postępując w ten sposób, osłabiasz jedną z najsilniejszych barier zapobiegających zdradzie... jego uczucia do Ciebie.

Zauroczenie

Jeśli jesteś w kimś zauroczony, to dużym błędem jest wiara w to że tylko z tą osobą możesz być szczęśliwy. Przez takie myślenie możesz być bardzo spięty w obecności drugiej osoby... i Twoje podświadome zachowanie może pokazywać jak bardzo Ci na niej zależy. W takiej sytuacji najlepszą drogą jest uświadomienie sobie że to tylko iluzja którą funduje Ci Twój umysł. Podchodząc do tego ze spokojem, będziesz miał dużo większą szansę że Ci się uda... ale nawet jeśli się nie uda, to nie będzie to koniec świata. Nawet jeśli jesteś w kimś zauroczony to nie rezygnuj z poznawania innych osób… uświadomienie sobie że masz inne opcje to najlepszy sposób żeby wyluzować.

Zbyt wolne działanie i brak odwagi

Kiedy poznajesz nową atrakcyjną osobę i ona widzi że Ci się podoba, a Ty boisz się zaproponować spotkanie lub zrobić jakikolwiek inny krok w jej kierunku, to im dłużej będziesz się wachać, tym bardziej pokażesz swój brak pewności siebie i tym mniejsze będziesz miał szanse. Podobnie jest z późniejszymi etapami… np. jeśli zbyt długo będziesz zwlekał z pocałunkiem, to relacja będzie się przeradzała w coraz bardziej przyjacielską.