×

5 najważniejszych czynników atrakcyjnej osobowości

atrakcyjna osobowość

Aby zbudować atrakcyjność i mieć powodzenie u płci przeciwnej, musisz zadbać o kilka kluczowych czynników które decydują o Twojej atrakcyjności. Większość facetów chcących poznać jakąś osobę, kombinuje jak zagadać, szuka „magicznych” tekstów na podryw i innych trików… wszystko to powoduję że są odbierani przez kobiety jako osoby nienaturalne i odnoszą efekt odwrotny od zamierzonego… Poniżej przedstawię kilka sfer nad którymi warto popracować by relacje między obojgiem płci były lepsze… dotyczy to również kobiet :)

Wygląd

Skup się na podkreśleniu różnic między płciami. Jeśli jesteś kobietą, będziesz się dużo atrakcyjniej prezentować jeśli na randkę przyjdziesz ubrana w ładne szpilki i sukienkę, niż gdybyś ubrała trampki, t-shirt i jeansy. Świetnie na facetów działa podkreślenie talii i kobiecych atutów więc czemu tego nie wykorzystać?

Jeśli jesteś facetem to warto abyś założył fajną koszulę i marynarkę… koniecznie zadbaj o to by ubrania były dobrze dopasowane do Twojej sylwetki. Niedopasowane ubrania do sylwetki to częsty przypadek u facetów, a wierz mi że nie wygląda to atrakcyjnie. Oczywiście nie trzeba wspominać żeby były czyste, pachnące i wyprasowane ;-)

Warto też popracować nad sylwetką… ćwiczenia, dobrze dobrana dieta, wszystko to sprawi że staniesz się atrakcyjniejszy bez względu na to czy jesteś kobietą czy mężczyzną.

Charakter

Często się słyszy od innych opinie pt. bądź sobą…  Tylko zastanów się.. jeśli masz jakieś wady w swoim charakterze, to czy nie lepiej byłoby nad nimi popracować?

Podstawowe cechy osoby o atrakcyjnym charakterze:

- nigdy się nie obrażaj, obrażanie się jest bardzo nieatrakcyjne. Zachowaj dystans do innych, nie bierz wszystkiego do siebie co ktoś inny mówi. Jeśli ciągle się spinasz, trochę luzu na pewno dobrze Ci zrobi.

- nie przechwalaj się, nie próbuj imponować, zachowaj odpowiednią skromność.

- rób to co uważasz za słuszne, zamiast zastanawiać się czy na pewno się to wszystkim spodoba.

- bądź pozytywnym człowiekiem, nie narzekaj ciągle jak to źle… że to, że tamto… nikt nie lubi marud ani nudnych ludzi. Jeśli będziesz budzić pozytywne emocje to zawsze będzie się coś działo wokół Ciebie.

Komunikatywność

Jeśli masz problemy z nawiązywaniem kontaktów, brak Ci tematów do rozmowy, gadka się nie klei, to zwróć uwagę na to że nikt się z tą umiejętnością nie urodził. Można sobie tą umiejętność wyćwiczyć. Trenuj swoje poczucie humoru, ripostę i ciekawe mówienie. Dzięki treningowi i nauczeniu się tego, będziesz przyciągać uwagę innych ludzi i sprawisz że będą uwielbiać przebywać w Twoim towarzystwie.

Styl życia

Gdy poznajesz nową osobę, szybko pokazujesz jaką jesteś osobą i jak wygląda Twój świat. Jeśli nawet świetnie wyglądasz, możesz być mniej atrakcyjną osobą od kogoś kto ma swoje pasje i robi coś ciekawego w życiu. Popraw swój styl życia, zacznij ciekawie spędzać czas. Zapisz się na ściankę wspinaczkową, kurs tańca, sztuki walki czy też cokolwiek innego. Zastanów się co by sprawiło Ci dużo frajdy?? Jeśli masz wymówkę że nie masz pieniędzy, to zarób dodatkowo kilkadziesiąt zł rozdając ulotki pod hipermarketem albo skoś trawę sąsiadce, ale zrób coś ze swoim życiem….

Zasoby

Ten punkt dotyczy szczególnie mężczyzn. Im bogatszy jesteś tym kobieta będzie więcej w stanie poświęcić czasu Tobie. Dobry samochód i markowe ciuchy zapewne przyciągną uwagę nie jednej kobiety, ale jeśli nie będziesz miał pozostałych czynników atrakcyjności, to zapewniam że nic z tego nie będzie. Za pieniądze owszem możesz kupić czyjś czas, ale nie kupisz uczucia…